A może mieszkanie z wielkiej płyty

Przez lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte XX wieku mieszkania z wielkiej płyty były w naszym kraju jedyna ofertą, jeśli ktoś chciał przeprowadzić się do tak zwanego nowego bloku, a więc z wygodami w postaci centralnego ogrzewania i bieżącej ciepłej wody. Następnie od początku lat dziewięćdziesiątych ludzie bardzo masowo zaczęli odchodzić od tych mieszkań, preferując przeprowadzkę do lokali mieszkalnych nowych, budowanych już w nowocześniejszych technologiach, a więc dużo cieplejszych, mniej głośnych akustycznie i ogólnie ciekawszych do zamieszkania. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat obserwujemy powoli zjawisko powrotu zainteresowania klientów mieszkaniami budowanymi właśnie w technologii tak zwanej wielkiej płyty, na takie właśnie zachowania klientów ma wpływ kilka czynników. Niewątpliwie najważniejszym z nich jest relatywnie niska, a wiec zarazem i atrakcyjna cena takich nieruchomości – w sytuacji coraz większych trudności w zdobyciu kredytu o odpowiedniej wysokości wielu ludzi miało wybór – czy zdecydować się na kupno mieszkania wykonanego w nowej technologii, jednak o wiele mniejszym metrażu, czy też kupić mieszkanie na rynku wtórnym, wykonane w technologii wielkiej płyty, jednak o większym, a więc odpowiadający pierwotnym zamierzeniom metrażu. Kolejny atut propozycji mieszkań z wielkiej płyty to ich – w większości – bardzo korzystna lokalizacja, w pobliżu centrów miast.

Cześć, mam na imię Krystyna i zajmuje się nieruchomościami. Od zawsze chciałam prowadzić bloga, i jestem bardzo szczęśliwa, że jest mi to dane! W moich wpisach będę zamieszczać wszelakie rzeczy związane z nieruchomościami, pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *