Gdy bank odmówi udzielenia kredytu hipotecznego

Jak mówią szacunki, w naszym kraju potrzeby mieszkaniowe zaspokojone są tylko w niewielkiej części, około półtora miliona rodzin jest bez własnego mieszkania, osoby te zamieszkują albo na stancjach, albo też – jak to się kolokwialnie mówi – przy rodzinie. Ogromna większość z tych rodzin chciałaby posiadać własne mieszkanie, jednak na drodze stoją niestety sprawy finansowe – w Polsce jest dość duża dysproporcja pomiędzy średnimi zarobkami a średnimi cenami mieszkań czy domów. To automatycznie sprawia, że bez wsparcia kredytowego, a więc wzięcia kredytu hipotecznego w banku większość z tych rodzin ma bardzo znikome szanse na kupno własnego M w najbliższych kilku latach. Tymczasem banki znacznie ograniczyły już ponad rok temu dostęp do kredytów hipotecznych, zgodnie zresztą z zaleceniami wydanymi przez Komisje Nadzoru Finansowego, a wiec organ nadzorujący niejako pracę banków. W sytuacji więc, gdy bank odmówi nam wsparcia kredytowego wobec niespełnienia kryteriów na przykład dochodowości, można spróbować zaciągnąć kredyt hipoteczny wspólnie z rodzicami, jeżeli to zwiększy możliwość przyznania nam kredytu. Można też pożyczyć gdzieś trochę pieniędzy, na przykład w postaci kredytu konsumpcyjnego i zgłosić się do banku po kredyt hipoteczny już z własnym wkładem, co zwiększy na pewno szanse na pozytywną decyzję banku.

Cześć, mam na imię Krystyna i zajmuje się nieruchomościami. Od zawsze chciałam prowadzić bloga, i jestem bardzo szczęśliwa, że jest mi to dane! W moich wpisach będę zamieszczać wszelakie rzeczy związane z nieruchomościami, pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *