Jaką umowę zawrzeć z pośrednikiem nieruchomości

Podjęcie współpracy z dobrym pośrednikiem w handlu nieruchomościami przy sprzedaży jakiejkolwiek nieruchomości będzie na pewno rozwiązaniem, które w znaczący sposób zwiększy szansę zarówno na szybka sprzedaż danej nieruchomości, jak też pozwoli osiągnąć dobrą cenę. Udając się do biura pośrednictwa nieruchomości warto jest wiedzieć co nieco o danej agencji, a więc jaka posiada skuteczność w sprzedaży nieruchomości, którymi się zajmowała, czy zatrudnia doświadczonych agentów, czy jest elastyczna względem współpracy zarówno z osobami oferującymi nieruchomości do sprzedaży, jak i z tymi, którzy poszukują nieruchomości. Na pewno zostaną nam przedstawione w agencji 2 podstawowe rodzaje umów pośrednictwa – umowa tak zwana otwarta i umowa na wyłączność. Ta pierwsza umowa oznacza, że zawieramy współprace z agencja na czas nieokreślony, jednak ta współpraca będzie dość luźna, bowiem nie wyklucza podjęcia współpracy – na tej samej zasadzie – z innymi agencjami, jak tez podejmowania działań we własnym zakresie, zmierzających do znalezienia kupca na dana nieruchomość. Z kolei umowa na wyłączność zawierana jest na czas określony, może to być przykładowo okres 12 miesięcy, w tym czasie znalezienie kupca czy to przez agencje, czy w jakikolwiek inny sposób powoduje konieczność wypłacenia wynagrodzenia dla danej agencji.

Cześć, mam na imię Krystyna i zajmuje się nieruchomościami. Od zawsze chciałam prowadzić bloga, i jestem bardzo szczęśliwa, że jest mi to dane! W moich wpisach będę zamieszczać wszelakie rzeczy związane z nieruchomościami, pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *