Jakie mieszkania sprzedają się najlepiej

Od kilku lat w całej branży nieruchomości na naszym krajowym rynku notujemy znaczne spadki liczby transakcji, co automatycznie powoduje dwa kolejne zjawiska, a mianowicie – znaczne nagromadzenie różnego rodzaju ofert na rynku oraz znacznie obniżenie się cen nieruchomości. Zdawałoby się, że stanowi to idealny moment, by masowo zaczęły się sprzedawać mieszkania, skoro z jednej strony mamy bardzo atrakcyjne ceny tych nieruchomości, z drugiej zaś jest ich na rynku taki dostatek, można powiedzieć nadpodaż. Jednak trudności z dostępem do kredytów hipotecznych dla większości potencjalnych kupców powodują, że albo rezygnują oni z zakupu mieszkania, czekając na lepsze czasy, wyższe zarobki albo też poluzowanie polityki kredytowej przez banki, albo też podejmują jednak decyzje o zakupie mieszkania, przeważnie z udziałem właśnie kredytu hipotecznego, jednak wybierając kupno mieszkania o mniejszym metrażu, niż były początkowe względem tego plany. Tak więc od co najmniej dwóch lat najlepiej się sprzedają na naszym rynku mieszkania raczej o niewielkich powierzchniach, nie przekraczających 43 metrów kwadratowych powierzchni, zaś w największych miastach naszego kraju, a już szczególnie w Warszawie, dużym wzięciem cieszą się minikawalerki, czasami nie osiągające nawet powierzchni 20 metrów kwadratowych.

Cześć, mam na imię Krystyna i zajmuje się nieruchomościami. Od zawsze chciałam prowadzić bloga, i jestem bardzo szczęśliwa, że jest mi to dane! W moich wpisach będę zamieszczać wszelakie rzeczy związane z nieruchomościami, pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *