Zamek w Baligrodzie

Polskim zamkiem o którym należy wspomnieć jest zamek znajdujący się w Baligrodzie. Jest on niewielkich rozmiarów, a cały otoczony jest ziemnymi fortyfikacjami w postaci muru, pod którym znajduje się fosa pełniące funkcje obronne. Zamek stoi na wzgórzu znajdującym się przy rzece Hoczewka. Zamek posiada nadbudówki i ganki wykonane z drewna. Niestety ten zamek nie przetrwał do naszych czasów. Obiekt stanowi teraz siedzibę leśnictwa i znacznie stracił na swym wyglądzie. W okolicach zamku przetrwał pomnik przyrody który liczy sobie ponad 300 lat – jest to drzewo grabu. Pod zamkiem najprawdopodobniej znajdują się lochy, lecz tego nigdy nie sprawdzono, ponieważ konstrukcja zamku jest mało solidna, ale o obecności lochów świadczyły niezależne zapisy w dwóch księgach. Zamek pełnił funkcje obronne, a urządzony został w duchu barkowym. Obiekt stanowi teraz rolę turystyczną, co roku podziwia go ponad 2 tysiące ludzi. Był to jeden z najpiękniejszych zamków owych czasów, którego nie przyszło nam oglądać w całej okazałości.

Cześć, mam na imię Krystyna i zajmuje się nieruchomościami. Od zawsze chciałam prowadzić bloga, i jestem bardzo szczęśliwa, że jest mi to dane! W moich wpisach będę zamieszczać wszelakie rzeczy związane z nieruchomościami, pozdrawiam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *